Výlet šesťáků do Prahy

19.06.2014 08:49

Dny 4. a 5. června strávili žáci šesté třídy na školním výletě v hlavním městě. Během těchto dvou dní prošli a prohlédli hlavní památky Prahy. První den vedla jejich trasa z Florence přes náměstí Republiky (Obecní dům), ulicí Na Příkopě na Václavské náměstí s Národním muzeem a sochou svatého Václava. Pokračovali po Národní třídě kolem Národního divadla a Nové scény na nábřeží Vltavy. Odpočinuli si na ostrově Žofín a pokračovali dále podél řeky až k Železničnímu mostu, kde přešli pod vyšehradskou skálu a vystoupali na Vyšehrad. Prohlédli si nádherný kostel svatého Petra a Pavla, na hřbitově se zastavili u pomníků významných Čechů. Následovala první cesta metrem a tramvají na ubytování v útulném penzionu na Bílé hoře. Po krátkém odpočinku a večeři v pizzerii ještě zvládli vyjít na Petřínskou rozhlednu, pobavit se v zrcadlovém bludišti s obludáriem a sejít rozkvetlými zahradami a sady na Smíchov, kde nastoupili do tramvaje, která je po dni plném zážitků odvezla k nočnímu odpočinku.

Druhý den patřil Královské cestě. Přes Mánesův most kolem Rudolfina na Staroměstské náměstí, Karlovou ulicí, přes Karlův most, kolem kostela svatého Mikuláše, Nerudovou ulicí na Pražský hrad. Zde prohlídka Starého paláce (Vladislavský sál, Zemské desky), katedrály svatého Víta, Zlaté uličky. Děti sledovaly střídání stráží a na závěr si odpočinuly v Královské zahradě u letohrádku Belveder.... Zcela znaveni se všichni rádi usadili do pohodlného autobusu společnosti Student Agency a jeli domů plní zážitků a dojmů.

—————

Zpět