Z dračích lodí vezeme "bramborovou" medaili

30.09.2013 08:36

Nevděčné čtvrté místo a tím i nepopulární "bramborovou" medaili jsme letos přivezli z Mistrovství ČR školních družstev v dračích lodích. Plni očekávání a napětí jsme letos jeli do ATC Merkur v Pasohlávkách na závody dračích lodí. Po pravdě řečeno jsme nevěděli, co máme od letošního závodu očekávat. Naši "silní" deváťáci z loňského roku nám odešli, a tak jsme se museli spolehnout hlavně na sedmáky. Nakonec výsledek předčil všechna naše očekávání.

V rozjíždce nám vylosovali druhou dráhu. Po krátké instruktážní jízdě jsme se s naší modrou lodí postavili na start. Hned po startovním povelu jsme se snažili držet favoritů v první dráze. Bubeník Michal burcoval dvacítku veslařů k co nejlepšímu výkonu. Výsledkem bylo druhé místo v rozjížďce, potom napjaté očekávání, zda náš čas bude stačit na finále. Podařilo se! Probojovali jsme se do čtyřčlenného finále.

Ve finále už jsme proti silnějším týmům neměli moc nadějí. I když jsme všichni doufali, že alespoň jednoho soupeře zdoláme, nestalo se tak a naše loď protnula cílovou čáru na čtvrtém místě. I když po dojezdu byla naše posádka hodně smutná, myslím, že vůbec nezklama. Všem děkujeme za reprezentaci školy a věříme, že příští rok domů zase přivezeme pohár pro vítěze.

 

Podívejte se na fotky ze závodu dračích lodí.

—————

Zpět