Z Němčic jsme dovezli 4 medaile

05.10.2015 14:35

Naše škola se tradičně účastní na podzim dvou běžeckých závodů - ve V.Němčicích a v Nikolčicích. Hned v tom prvním se nám velmi dařilo a z Velkých Němčic jsme si dovezdli 4 medaile včetně jedné zlaté. Do naší partnerské školy jelo sedm závodníků a všichni podali výborné výkony.

Hned první kategorie nám přinesla mediali, když Václav Rajchl doběhl na třetím místě mezi chlapci z 2.-3.tříd. Velký úspěch jsme slavili v kategorii dívek 4.-5.tříd. Že bude Vendula Zemčíková a Nikol Klusáková patřit mezi favoritky jsme tušili, ale že obě utečou celému startovnímu poli "o parník," to bylo milé překvapení. Obě děvčata si to rozdala o zlato v cílové rovince, kde byla o něco rychlejší Nikol Klusáková. Ve stejné kategorii chlapců jsme měli také medaili, ale bohužel "bramborovou". Lukáš Sasínek skončil těsně čtvrtý. Velmi nabitá byla kategorie dívek 6.-7.tříd, ve které závadilo několik děvčat, která známe z krajských atletických závodů. Potěšitelné bylo, že se mezi ně zařadila i další dvě naše děvčata. Karolína Klusáková vybojovala po výborném výkonu bronz a Katka Kucejová doběhla pátá. Posledním z našich závodníků byl Michal Machala v kategorii chlapců 8.-9.tříd. Na trati se držel uprostřed startovního pole, ale nakonec náš "sprinter" finišoval na šestém místě.

Za týden budou závody v Nikolčicích, kde je i soutěž družstev a tak budeme muset obsadit všech deset kategorií. Doufám, že zopakujeme loňské třetí místo a získáme opět několik medailí.

Podívejte se na naše medailisty z Němčického běhu

—————

Zpět