V Nikolčicích bylo naše družstvo druhé

09.10.2015 13:38

Druhý běžecký závod na podzim v Nikolčicích se nám povedl ještě o něco lépe než před týdnem závody v Němčicích. V soutěži družstev naše jedenáctka závodníků vybojovala krásné druhé místo jen pár bodů za domácími Nikolčicemi a s velkým náskokem před třetími Šitbořicemi. 

Hned v první kategorii děvčat z první třídy nám zacinkala medaile, když Nela Skočíková doběhla druhá. Matouš Jandek ve stejné kategorii chlapců doběhl na pěkném pátém místě. V kategorii 2.-3.třída byla Kateřina Jánová šestá a Václav Rajchl pátý. Naše nejsilnější kategorie jsou tradičně děvčata 4.-5.tříd. Tam jsme postavili do závodu dvě děvčata Nikolu Klusákovou a Vendulu Zemčíkovou. Obě děvčata, stejně jako před týdnem, utekla celému startovnímu poli o několik desítek metrů a rozdala si to mezi sebou v cílové rovince o vítězství. Poté, co proběhly cílem vyhlásil rozhodčí tzv. mrtvý běh, což znamená, že se nedalo určit kdo zvítězil a tak děvčata dostala obě zlatou medaili. Ve stejné kategorii chlapců se nám opět zaleskla mediale.  Lukáš Sasínek tentokrát vybojoval bronz. V kategorii 6.-7.třída utekla medaile těsně Karolíně Klusákové, která doběhla čtvrtá, ale Lukáš Topolanský běžel velmi takticky celý závod a skončil nakonec druhý. V kategorii 8.-9.tříd se Leona Zemčíková držela hned po startu v čelní dvojici a postupně obě utekly ostatním o několik desítek metrů. Leona si pak v klidu pohlídala druhou příčku a získala tak další stříbro. V posledním závodě pak doběhl David Celik na pěkném pátém místě a završil tak úspěšné vystoupení našich běžců.

—————

Zpět