Z Nikolčic taky 4 medaile

18.10.2017 11:26

Také z Běhu nikolčickými stráněmi jsme si zpátky do školy přivezli čtyři medaile. Tři v kategorii jednotlivců a jednu za družstvo. Nejcennější medaile vybojovala děvčata Nela Skočková a Vendula Zemčíková. Zatímco od Venduly Zemčíkové se to tak trochu čekalo (Vendula získala ceněný double za vítězství v Němčicích a Nikolčicích), Nela Skočková příjemně překvapila bojovným výkonem na trati a po zásluze získala zlato v kategorii děvčat 2.-3.tříd. Třetí medaili - bronzovou - vybojovala Nikola Klusáková v kategorii děvčat 8. - 9.tříd. Nikola, ač žákyně 7.třídy, musela nastoupit proti soupeřkám ze starších tříd, abychom mohli bodovat v soutěži družstev. Nikola se starších soupeřek nejen nezalekla, ale téměř všechny dokázala porazit.

V Nikolčicích se soutěžilo nejen v kategoriích jednotlivců, ale i družstev. Vzhledem k tomu, že nám termín závodu kolidoval s jinou akcí školy a neměli jsme tedy k dispozici naše nejstarší závodníky, museli je mzaskočit jejich mladší spolužáci. A všichni to zvládli skvěle. V početném startovním poli jsme se umisťovali všichni v první desítce a často jen těsně za stupněmi vítězů, což znamenalo cenné body pro družstvo. Nakonec jsme jich posbírali tolik, že nám to stačilo na výborné třetí místo. Pan učitel Pláteník tak mohl na stupních vítězů převzít také bronzovou medaili.

Za tento úspěch děkujeme všem členům bronzového týmu: Vasil Musil, Daniela Holíková, Nela Skočková, Adam Šilinek, Jan Tančinec, Dominik Machala, Bára Benáčková, Vendula Zemčíková, Václav Rajchl, Nikola Klusáková a Lukáš Sasínek.

Podívejte se na fotky ze závodů.

—————

Zpět