Z okresního přeboru jsme přivezli 3 medaile

04.05.2016 14:23

Okresní přebor v atletice se letos konal v pátek 29.dubna na břeclavském stadionu. Naše třináctičlenná výprava se zde neztratila a přivezli jsme 3 medaile. Stříbro a bronz získala Leona Zemčíková v běhu na 300m a hodu oštěpem starších žákyň, na bronzovou medaili dosáhl i David Celik v běhu na 300 m dorostenců. K tomu jsme přidali sedmnáct dalších umístění v první desítce.

Tradiční opory na okresním přeboru nezklamaly. Leona Zemčíková kromě stříbra na 300m v novém osobním rekordu 49,33 s. a bronzu v oštěpu za 18,20 m byla ještě sedmá ve výšce.

Její sestra Vendula, věkem ještě přípravka, startovala mezi mladšími žákyněmi a málem dosáhla na medaili, když skončila v běhu na 300m čtvrtá. I tady to byl nový osobní rekord 50,92 s.. K tomu přidala ještě 5.místo ve výšce a desáté v dálce. Bramborovou medaili za čtvrté místo získala také Natálie Jeklová ve výšce výborným výkonem 140 cm. Medaile ji utekla jen horším zápisem pokusů. Dobře si poprvé mezi st.žákyněmi vedla i Karolína Klusáková, která byla dvakrát v desítce a to v běhu na 300m (8.) a ve skoku dalekém (9.). Těsně za stupni vítězů skončil mezi ml.žáky František Rajchl, který byl pátý v běhu na 300 m, sedmý v běhu na 60 m a desátý v hodu kriketovým míčkem. Mezi ml.žákyněmi ještě Kateřina Kucejová skončila pátá v kouli a devátá v kriketu a Nikola Klusáková byla sedmá v běhu na 300m. Mezi dorostenci David Celik skončil na 9.místě v dálce a Tereza Kejíková byla šestá v kouli. Starší žáci si tentokrát zapsali pouze jedno místo do desítky díky Michalu Machalovi v běhu na 300m. Poslední umístění v elitní desítce pak zapsala devátým místem Jitka Malíšková v běhu na 300m.

Nejlepší naši závodníci budou reprezentovat naši školu a okres i na Přeboru Jihomoravského kraje. Věříme, že i zde dosáhnou dobrých výsledků.

—————

Zpět