Zájem prohlédnout si školu byl veliký

06.12.2013 18:36

Ve středu 4. prosince se na naší škole uskutečnil Den otevřených dveří. Všichni jsme byli zvědavi, kolik lidí bude mít zájem podívat se do školy v době, kdy probíhá vyučování a nahlédnout tak trochu "pod pokličku" běžného života školy. A zájem byl větší než jsme čekali, což nás mile překvapilo. Přestože většina rodičů chodí dopoledne do práce a nemůže tedy tuto nabídku využít, přišlo se do školy podívat více jak dvacítka zájemců.

Nejvíce byl pochopitelně zájem o první třídu, která si naplánovala projektový den na téma - život lovců v pravěku (více vám o něm napíšeme v jednom z dalších článků). Děti si proměnili svou třídu v osadu malých lovců a jejich paní učitelka, tedy vlastně Věstonická Danuše, je učila všechno, co má správný malý lovec umět. Zájem byl také o prohlídku tříd a odborných školních učeben. Potěšilo nás, že do školy našlo cestu se svými rodiči i několik předškoláků, kteří se zajímali o to, jak to ve škole vypadá a jak u nás probíhá vyučování. Jejich rodiče se zajímali nejen o předměty, které se u nás vyučují, ale také o družinu a mimoškolní aktivity. A protože tady se máme s čím pochlubit věříme, že všechny uvidíme na začátku září v našich školních lavicích.

Někteří návštěvníci se také chtěli podívat na novinky, které jsme ve škole vybudovali o prázdninách a mnozí z nich srovnávali, jak to vypadá ve škole teď s tím, jaké to bylo, když sem chodili oni. Byli jsme hodně rádi, když nám řekli, že je to teď ve škole zajímavější než to bylo dříve. Úplně posledním návštěvníkem byla jedna starší paní (promiňte, že jsem si nezapamatoval jméno), která využila Dne otevřených dveří k tomu, aby se podívala do míst, kde dříve pracovala ve školní kuchyni. Přiznám se, že to byla velmi milá návštěva.

Protože vnímáme ze strany rodičů zájem o podobné akce, rozhodli jsme se, že v tomto školním roce uskutečníme ještě jeden Den otevřených dveří. A tentokrát by to mělo být odpoledne, kdy si nejen mohou rodiče prohlédnout školu, ale společně si třeba dát kávu ve školním bufetu a opéct párek u táboráku. I přitom se dají probírat důležitá témata a nápady, jak zlepšit prostředí v naší škole.

PODÍVEJTE SE NA FOTKY ZE DNE OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.

 

—————

Zpět