Zájezd do divadla na muzikál Šumař na střeše

04.03.2013 19:52

Základní škola Dolní Věstonice pořádá

v sobotu 20.dubna 2013

zájezd na americký muzikál

ŠUMAŘ  NA  STŘEŠE

v divadle Boleradice v provedení českého divadla ve Vídni.

Začátek představení v 15. hod.

Cena (doprava+vstupné): 160,- Kč

Přihlášky v kanceláři školy nejpozději do 26.března.

Tel.: 519 517 698 nebo 519 518 830.

Odjezd autobusu z D.Věstonic ve 14.00 hod. od autobusové zastávky.

 

Více o hře:

Světově proslulý muzikál ŠUMAŘ NA STŘEŠE vypráví o radostech a strastech rodiny zbožného, ale velmi chudého mlékaře Tovjeho. Ten spolu se svou manželkou a pěti dcerami žije v jedné ukrajinské židovské komunitě v městečku Anatěvka. Vše v životě Tovjeho rodiny se točí kolem zažitých židovských tradic. Když postupně tři dcery dospívají, rozhodnou se Tovje s manželkou vyvdat je tak "jak tradice praví". Že to nebude tak snadné, se Tovje přesvědčí na vlastní kůži a bude muset hodně slevit ze svých tradic.

ŠUMAŘ NA STŘEŠE je muzikálový příběh o štěstí, lásce, tradicích, schopnosti a bolesti spojené s "porušením" léta zažitých zvyklostí a v neposlední řadě o paralelně se odehrávajících tragických událostech (pogrom, předrevoluční období). Představení, s řadou chytlavých písní a melodií, dokáže rozesmát, pobavit, poučit, přivést k zadumání i vehnat slzy do očí. Předlohou pro něj jsou povídky Šoloma Alejchema, které do muzikálové podoby „převedl“ libretista Joseph Stein.

V současné době ho v České republice uvádí mj. i pražské divadlo Na Fidlovačce (v hl.roli Tomáš Töpfer a Eliška Balzerová) a v nedávné době jsme ho mohli vidět i v Brně se Zdeňkem Junákem a Zdenou Herfortovou. Nyní nám možnost shlédnout toto velké světové divadlo dává i český krajanský soubor z Vídně, který na této inscenaci spolupracoval s divadlem Boleradice a folklórním souborem Demižón ze Strážnice. Režie vídeňského uvedení tohoto muzikálu se ujal zkušený režisér Viktor Vaďura (před dvěma roky jsme měli možnost vidět u nás jeho muzikál My Fair Lady) spolu s Kateřinou Andrejsovou. V hlavních rolích se představí Zbyněk Háder v roli Tovjeho a Anička Vaďurová jako jeho žena Golda.

—————

Zpět