Zájezd do vánoční Vídně

16.12.2013 10:53

Za atmosférou vánoční Vídně se vydali účastníci školního zájezdu tuto sobotu. Do hlavního města našich jižních sousedů jsme přijeli krátce po poledni, protože jsme se dostali do dvou dlouhých kolon aut. Překvapilo nás slunečné počasí, které nás provázelo celý den. Autobus nás vysadil v Prátru, takže jsme si cestou k metru mohli prohlédnout některé atrakce a také první vánoční trh. Někteří se sem vrátili ještě před odjezdem vyzkoušet některou z nabízených atrakcí. Metrem jsme se dostali ke Štěpánskému dómu. Někteří si udělali jeho malou prohlídku, jiní si prohlédli druhý vánoční trh a ochutnali nabízené speciality, někteří se vydali na samostatnou cestu po Vídni. Procházkou po Příkopech a Uhelném trhu jsme se dostali až k Hofburgu a pak na náměstí Marie Terezie, kde je jeden z nejhezčích vídeňských vánočních trhů. Tady jsme strávili asi nejvíce času. Další naše kroky mířili kolem Parlamentu před vídeňskou radnici na zdejší největší trhy. Krásně osvětlené prostranství sice vyvolávalo tu pravou vánoční atmosféru, ale prodírání ohromnými davy lidí bylo hodně vysilující, stejně jako návrat metrem k autobusu. S Vídní jsme se loučili pohledem na krásnou světelnou výzdobu a už jsme se těšili na ty naše moravské Vánoce.

—————

Zpět