Ze zajícové ligy jsme přivezli dvě medaile

18.06.2013 12:11

Naše škola byla spolupořadatelem třetího kola tzv. Zajícové ligy - atletického závodu družstev ml.žactva a přípravek. V dresu SK Atletika Hustopeče se představila šestice závodníků z našeho atletického kroužku. Konkurenci jim tvořili závodníci z Brněnska, Svitavska a Břeclavska. Nejvíce se dařilo ml.žákyni Marcele Jamborové, která prokázala své kvality v kopuli, kde skončila třetí a přidala páté místo v míčku. Ještě o jedo místo výše vybojoval Lukáš Topolanský (starší přípravka) v běhu na 60m, kde získal stříbrnou medaili. V dálce skončil na pátém a v běhu na 300m na šestém místě.

Mladší přípravka tentokrát skončila v silné konkurenci těsně za medailovými příčkami. Václav Rajch vybojoval dvě pátá místa (v běhu na 60m a dálce) a Lukáš sasínek skončil dvakrát šestý (300m a dálka). Naše zbývající dvě koulařky v soutěži ml.žákyň se zařadily hned za bronzouvou Jamborovou v pořadí čvrtá Kejíková a pátá Pacutová. Posledně jmenovaná ještě vybojovala cenné šesté místo v míčku.

Celkově naše družstvo suverénně zvítězilo a řada atletů využila výborné podmínky k zlepšení osobních rekordů. Škoda jen, že někteří naši závodníci se nemohli závodů zúčastnit. Výsledky by byly ještě lepší. I tak zaslouží naši závodníci velkou pochvalu!

Pozn.: Z Dolních Věstonic se závodů zůčastnili i další tři malí atleti. Jan Tančinec, Václav Rajchl a Vojtěch Bukvald získali ve svých disciplínách několik medailí a ukázali, že nám rostou nové atletické naděje. I jim blahopřejeme!

—————

Zpět