Zemčíková čtvrtá na Mistrovství Moravy

01.10.2018 14:34

Žákyně naší školy Vendula Zemčíková se opět předvedla v nejlepším světle na Mistrovství Moravy a Slezska mladších žákyň v Blansku. Na této nejvyšší soutěži pro mladší žactvo závodila v dálce, kde skočila 401 cm a v hodu oštěpem, kde měla handicap ve zraněném lokti a tak výkon jen za dvacetjedna metrů ji moc neuspokojoval. Naštěstí ji zraněná ruka nevadila ve skoku vysokém, kde do poslední chvíle bojovala o medaili. Ta ji nakonec unikla tím nejtěsnějším způsobem. Ještě do výšky 143 cm se dělila o zlato, ale na výšce 146 cm měla jednu opravu a ta ji nakonec stála medaili. Ve stejném výkonu jako její soupeřka byla na pokusy čtvrtá.

A aby nebyla ta bramborová medaile sama, přidala Vendula ještě jednu jako členka štafety 4x60 metrů. Přestože si děvčata z okresního výběru zlepšila svůj čas téměř o jednu sekundu na medaili to nestačilo. I tak je čtvrté místo na Moravě obrovským úspěchem. Na konec si jen můžeme povzdechnout, že pro nemoc nemohli na moravském šampionátu startovat naši koulaři. Měli by určitě šanci na umístění minimálně do šestého místa.

—————

Zpět