Zemčíková i Jekl kousek od medaile

07.03.2016 12:36

Dva naši mladí závodníci se představili na závodech v Praze v rámci krajského přeboru přípravek. Vendula Zemčíková musela tentokrát oželet svůj oblíbený skok vysoký, který nebyl na programu závodů a tak si vyzkoušela čtyři jiné disciplíny. Mezi téměř devadesátkou soupeřek se neztratila v běhu na 60m, když skončila v čase 9,70 na celkovém 13.místě. Lépe se jí vedlo v hodu plným míčem, kde skončila na 10.místě. Hlavní disciplíny ale byly běh na 600m a skok daleky. Na šestistovce Vendula bojovala srdnatě s časem i soupeřkami a skončila celkově na krásném 7.místě. Ve skoku dalekém chtěla Vendula moc medaili, ale přestože výkon 365 cm není vůbec špatný, na víc jak 4.místo to tektokrát nestačilo.

Příjemným překvapením byly výkony Adama Jekla, který startoval v kategorii minipřípravek. V dálce skončil na velmi pěkném 18.místě za výkon 275 cm a výborně se umístil v obou nejkratších bězích. V běhu na 60 m dosáhl výborného času 10,08 s., vyhrál svůj rozběh a celkově skončil na 7.místě z necelé padesátky startujících. Ještě lépe si vedl v běhu na 150 m, kdy opět vyhrál svůj rozběh v čase 25,79 s. a tento čas mu stačil na celkové 5.místo. Oběma našim mladým sportovcům děkujeme za vzornou reprezentaci.

O den dříve bojovaly naše starší žákyně v Olomouci a dosáhly zde pěkných výkonů. Leona Zemčíková se poprvé v běhu na 60m překážek dostala pod 11 sekund a časem 10,89 s. se posunula na 12.místo historických tabulek okresu Břeclav. Osobák si vytvořila i na hladké šedesátce časem 9,68 s. a ve skoku vysokém se opět dostala přes laťku ve výšce 140 cm. Letos už počtvrté, což ukazuje na stabilně výbornou formu. Natálie Jeklová bude na Olomouc vzpomínat jako na místo, kde se poprvé dostala ve výšce přes 140 cm. Dlouho očekávaný osobák tedy padl. Také na šedesátce si vytvořila Natka osobní rekord , když tuto trať zaběhla za 9,27 s. Obě starší žákyně i Vendulu Zemčíkovou čekají letos v hale poslední dva výškařské závody. Tuto sobotu Valašská laťka a na začátku dubna Břeclavská laťka.

—————

Zpět