Zlaté sestry Zemčíkovy

30.01.2017 08:21

Dvě zlaté medaile přivezli ze závodů ve skoku vysokém Hustopečská laťka žáci naší školy. Postaraly se o ně sestry Vendula a Leona Zemčíkovy, které jasně vyhrály své kategorie.

Do Hustopečí se vypravila pětičlenná výprava, ve které jsme kromě obou sestrem Zemčíkových měly i Jendu Tančince a poprvé se na závodech ve skoku vysokém představili i Dominik Machala a Valérie Svobodová. Jenda Tančinec i Dominik Machala měli velmi těžkou situaci. Jenda bojoval proti o dva roky starším závodníkům a Dominik měl na podobných závodech svou premiéru. Oba závodili v kategorii přípravek a shodně překonali laťku ve výšce 100 cm, což není špatný výsledek. Na medaili to ale tentokrát nestačilo. Valérii medaile doslova proklouzla mezi prsty. Bojovala s ostatními děvčaty až do úplného závěru, ale nakonec horším zápisem skončila na nepopulární čtvrté, tedy bramborové pozici. Přesto našim třem nadějím děkujeme za reprezentaci a věříme, že brzy i oni budou vozit medaile.

To Vendula Zemčíková patřila mezi ml.žákyněmi k favoritkám na medaili. A svoji úlohu splnila dokonale. Už výšku 128 cm skočila jako jediná a zajistila si tak vítězství. Hned potom si dala na stojany laťku do výšky 135 cm a opět nezaváhala. Až výška 140 cm byla nad její síly. I tak porazila své soupeřky o 10 cm. Stejný rozdíl byl i mezi vítězkou kategorie dorostenek Leonou Zemčíkovou a druhou závodnicí v pořadí. Lea skočila 140 cm, což je velmi dobrý výkon. Obě sestry se představí za týden v Hustopečích znovu, tentokrát na mezinárodních závodech Hustopečské skákání. Zde bude konkurence mnohem vyšší, ale věříme, že i tady se naše děvčata neztratí. Pro Vendulu Zemčíkovou bude tento závod současně okresním přeborem a první částí krajského přeboru.

Podívejte se na fotky ze závodů

—————

Zpět