Dnes proběhlo slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře.
Děti si připravily úryvek z knihy, který předvedly, a ukázaly tak, co se během roku naučily.
Celý program uváděla paní učitelka v roli královny a každého prvňáčka doprovázela čtenářská průvodkyně, která ho po celou dobu podporovala a byla mu nablízku.
Při slavnostním aktu královna pasovala děti na rytíře/rytířky čtenářského řádu a jejich průvodkyně jim následně předaly šerpy.
Na závěr prvňáčci složili čtenářský slib a královna je přivítala do světa knižní fantazie.
Děkujeme žákyním z druhého stupně za jejich pomoc i krásnou atmosféru celého dne.