Na fotbalovém hřišti ve Strachotíně se dnes uskutečnil již 3. ročník turnaje škol v malé kopané „Věstonický pohár“, který pořádala naše škola.
Cílem letošního turnaje bylo nabídnout sportovní vyžití žákům 7. až 9. tříd, protože pro tuto věkovou kategorii momentálně v rámci okresu neprobíhají žádné oficiální soutěže AŠSK. Turnaje se zúčastnila čtyři družstva: naše škola, ZŠ Charvátská Nová Ves, ZŠ Hraničářů Mikulov a ZŠ Šakvice. Hrálo se systémem každý s každým.
Naši hráči vstoupili do turnaje výborně, když v úvodním utkání porazili ZŠ Hraničářů Mikulov 2:0. Ve druhém zápase proti ZŠ Charvátská Nová Ves soupeř rychle vstřelil tři branky a i přes velkou snahu našeho týmu jsme nakonec podlehli 1:5.
O celkové 2. místo se rozhodovalo v závěrečném utkání proti ZŠ Šakvice. Naši chlapci však předvedli skvělý výkon, soupeře přehráli ve všech směrech a po vysokém vítězství 6:1 si zaslouženě vybojovali stříbrné medaile.
Naši školu reprezentovali: Tomáš Groh, Ondřej Doležal, Adam Hemza, Marek Machala, Filip Ševčík, Matyáš Staněk, Matyáš Pelc, Jakub Jelínek, Roman Pajer, Patrik Machala a Šimon Sklenář.
Střelci našeho týmu - O. Doležal 4x, M. Pelc 2x, A. Hemza 2x a M. Staněk 1x.
Všem hráčům patří pochvala za bojovnost, týmového ducha a vzornou reprezentaci školy. Zvláštní uznání si zaslouží Adam Hemza, Matyáš Pelc a také výborně chytající brankář Jakub Jelínek, kteří svými výkony výrazně přispěli k celkovému úspěchu týmu.
Hoši, děkujeme za skvělou reprezentaci školy a gratulujeme ke krásnému 2. místu!
Zvláštní poděkování patří také TJ Strachotín, jmenovitě panu Milanu Mikáčovi za pronájem hřiště a poskytnutí skvělého zázemí, paní Pavlíně Matýškové za výborné občerstvení.
ZM, VK