Čtyři medaile z Němčického běhu

12.10.2017 16:03

I když jsme na tradiční Němčický běh, který pořádá naše partnerská škola ve V.Němčicích, vyslali letos pouze malou čtyřčlennou výpravu, nevrátili jsme se bez cenných kovů. Přivezli jsme hned čtyři medaile, čímž jsme dvojnásobně překonali předpověď pana učitele Petra Pláteníka, který nám nařídil přivézt dva cenné kovy.

V kategorii děvčat 6.-7.tříd. jsme měli hned dvě želízka v ohni. A obě naše děvčata, Vendula Zemčíková a Nikola Klusáková, suverénně ovládla závod. Celý závod vedly s obrovsdkým náskokem a nakonec si to v cílové rovince rozdaly o prvenství. Více sil měla tentokrát Vendula Zemčíková, která získala zlato, Nikola Klusáková brala stříbrnou medaili. Vendula Zemčíková pak nastoupila ještě do závodu nejstarších děvčat, kde vybojovala bronz. Mezi chlapci 6. a 7.tříd za nás nastoupil Lukáš Sasínek a velmi sdrnatě bojoval se soupeři na trati. Nakonec celkem s přehledem získal také bronzovou medaili. Posledním naším závodníkem byl Jenda Tančinec, který bojoval v kategorii 4.-5.tříd. Přestože mu vyhovují spíše delší tratě, neztratil se a v více jak dvacetičlenném startovním poli skončil na pěkném 9.místě.

Všem našim závodníkům blahopřejeme.

 

Podívejte se na fotky ze závodů.

—————

Zpět