Vendula Zemčíková přivezla zlato z Evropských her

22.09.2017 13:24

Historickým úspěchem skončil pro naše žáky dvanáctý ročník Evropských atletických her dětí, který se konal tradičně v Brně. Na této největší žákovské atletické soutěži v Evropě získala Vendula Zemčíková zlatou medaili ve skoku vysokém dvanáctiletých děvčat a dobré výsledky předváděli v konkurenci závodníků z šestnácti států Evropy i další naši žáci.

Celý šampionát provázelo deštivé počasí, ale jak se ukázalo, déšť přinesl Vendulce Zemčíkové štěstí. Ve skoku vysokém dvanáctiletých dívek patřila mezi favoritky. Velmi soustředěným výkonem procházela bezchybně celou soutěží a jako jedna z mála se dokázala vyrovnat s vytrvalým deštěm. Výšku 1.43 m zdolaly pouze tři závodnice – Zemčíková, Slovinka Fonovič a Slovenka Fapšová. Na další výšce se zranila závodnice ze Slovinska, která do té doby skákala stejně bezchybně jako Vendulka. A protože už nikdo nebyl úspěšný, měla se naše a slovinská závodnice rozeskakovat o zlato. V této chvíli Vendula Zemčíková projevila fair-play ducha a odmítla rozeskakování, protože její soupeřka do něj nemohla nastoupit. Tím darovala soupeřce zlato, které takto získali společně.

Kromě zlaté medaile Venduly Zemčíkové je potřeba ocenit i výkon Františka Rajchla a Adély Schneiderové v kouli. Oba dva nastupovali proti starším soupeřům a vytvořili si osobní rekordy. Františkovi to dokonce stačilo na skvělé 18.místo. Příští rok už budou oba nastupovat proti stejně starým soupeřům a tak věříme, že jejich umístění bude ještě lepší. Statečně na trati běhu na 800 m bojoval Lukáš Sasínek, Dominik Machala si udělal nový osobní rekord v dálce a Nikole Klusákové se nejvíce dařilo v běhu na 150 m. Všichni naši žáci si zaslouží poděkování za vzornou reprezentaci školy.

Podívejte se na fotky z Evropských her

 

—————

Zpět